• Školský logopéd

• Školský špeciálny pedagóg: Mgr. Daniela Polednáková

Konzultačné hodiny: štvrtok od 13.00 hod do 14.00 hod

Reč je najdokonalejšia schopnosť človeka. Vývin reči však nie vždy prebieha optimálne.
            Najčastejším rečovým problémom detí predškolského a raného školského veku je dyslália – narušená zvuková rovina reči, alebo inak povedané nesprávna výslovnosť. Tá môže negatívne ovplyvniť proces zvládania čítania a písania, kvôli čomu je dôležité aby sa nesprávna výslovnosť odstránila čo najskôr.
            Logopéd pracuje aj s deťmi, ktoré majú iné formy narušenej komunikačnej schopnosti. Sú nimi aj zajakavosť, dyslexia, dysortografia, ale aj vývinová jazyková porucha alebo inak
            dysfázia.
            Školský logopéd pracuje v priestoroch školy, počas vyučovania. Poskytuje deťom intervenciu formou hrových aktivít.

Mgr. Daniela Polednáková

Náplň práce